تبلیغات
مطالب اینترنتی - دستگاه میوه خشک کن خورشیدی بزرگ و چند طبقه بسازید
 مفیدستان:

در این ساختنی طرز ساخت یک دستگاه میوه خشک کن را یاد می‌گیرید که میوه‌ها را با نور خورشید خشک می‌کند. ساخت این دستگاه بسیار ساده است و هیچ قطعه الکترونیکی ندارد. برای ساخت این دستگاه میوه خشک کن باید به ابزارهای نجاری دسترسی داشته باشید و کار با آنها را کمی‌بلد باشید. هرچند ساخت دستگاه نیاز به مهارت خاصی ندارد. با ساختنی همراه باشید.

برای اینکه هوای داخل دستگاه میوه خشک کن خورشیدی مرتب عوض بشود، باید یک فن هم به دستگاه اضافه کنید. این فن را می‌توانید از دستگاه‌های بدون استفاده جدا کنید یا از فن‌های آماده استفاده کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

مهمترین اصل طراحی دستگاه میوه خشک کن حرکت آزادانه هوا در تمام پنجره‌هاست. ضمن اینکه مانع از رسیدن آلودگی به مواد داخل خشک کن می‌شود. خشک کن میوه از یک جعبه چوبی، چند پنجره برای قرارگیری میوه‌ها، براکت‌هایی که پنجره‌ها را جدا می‌کنند و نگه می‌دارند، سیستم پخش هوا و یک در بزرگ که هوا را بین پنجره‌ها حرکت می‌دهد، تشکیل می‌شود.

وسایل مورد نیاز

  • هفت پنجره ۸/۳ ۱۷ در ۸/۵ ۳۰ اینچی (بهتر است از پنجره‌های فایبرگلس با قاب آلومینیومی‌استفاده کنید)
  • روکش شیشه ای ۳۲ در ۲۴ اینچی
  • دو عدد تخته چوب ۲۴ در ۱۸ در ۲/۱ اینچ
  • در چوبی ۳۲ در ۲۴ اینچ
  • تخته چوب ۳۲ در ۱۸ در ۲/۱ اینچ
  • ۱۴ تکه چوب ۲/۱ ۱ در ۴/۳ در ۱۷ اینچ
  • چسب چوب ضدآب
  • پیچ
  • لوله PVC متناسب با اندازه فن
  • فویل آلومینیومی‌عریض برای پوشاندن پشت و دیواره‌های جعبه

گام دوم: جعبه را بسازید

ابتدا روی لبه‌های بالایی دو طرف در جعبه سوراخ‌های نصفه با فاصله ۳ اینچ از یکدیگر و یک اینچ از بالا دریل کنید. سپس دو طرف جعبه را به تخته‌های چوبی بالایی و پایینی بچسبانید و پیچ کنید. طرفی که روکش شیشه ای دارند با سیلیکون درزگیری کنید، سپس سوراخ‌هایش را دریل کنید و سرجایش پیچ کنید. به لبه‌ها، قسمت بالایی و در جعبه فویل بچسبانید. برای نگه داشتن فویل روی لبه‌ها از براکت استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید پنجره‌ها را براحتی داخل جعبه حرکت بدهید، براکت‌ها را با فاصله ۸/۱ اینچی از پنجره‌ها نصب کنید.

در پشت جعبه را هم با لولا نصب کنید تا بتوانید از آن طرف پنجره‌ها را بیرون بیاورید.

گام سوم: سیستم توزیع هوا را نصب کنید

یک سوراخ ۴ اینچی – یا به اندازه قطر فن و لوله PVC – نزدیک لبه پایینی یکی از دیواره‌ها دریل کنید. لوله PVC و فن داخل این سوراخ قرار می‌گیرند و هوای تازه را بین پنجره‌ها پخش می‌کنند. هوا در واقع با عبور از پنجره ای که ورودی‌های محدود دارد، پخش می‌شود. برای اینکار باید با چسب حرارتی ۵۰ درصد ورودی‌های پنجره‌ها را ببندید. وقتی در پشت میوه خشک کن باز بشود، می‌توانید این پنجره را از براکت‌ها بیرون بکشید.

دستگاه میوه خشک کن آماده است

میوه خشک کن آماده است

میوه خشک کن آماده است

برای استفاده از دستگاه میوه خشک کن باید روزهای آفتابی و خشک را انتخاب کنید. سینی‌ها – یا همان پنجره‌ها – را از داخل جعبه بیرون بکشید. روی آنها را با اسپری آشپزی یا کاغذ مومی‌بپوشانید تا شیره میوه‌ها به پنجره‌ها نچسبد. حالا می‌توانید میوه، سبزیجات، گوشت یا هر چیز دیگری که می‌خواهید خشک کنید را روی سینی‌ها بچینید. اینکه مواد غذایی را در کدام طبقه بگذارید به میزان رطوبت شان بستگی دارد؛ مثلاً فلفل قرمز را در بالاترین طبقه قرار بدهید.

بعد از چیدن مواد غذایی در جعبه را ببندید و آن را طوری در فضای باز قرار بدهید که طرفی که روکش شیشه ای دارد رو به آفتاب باشد. فن را هم روشن کنید. هر چند ساعت یکبار دستگاه میوه خشک کن را تست کنید. اگر هوا خیلی گرم باشد، باید دستگاه را در سایه بگذارید تا میوه‌ها درست خشک بشوند.

منبع

خلاصه مطلب

عنوان مطلب

دستگاه میوه خشک کن خورشیدی بزرگ و چند طبقه بسازید

توضیح کوتاه

با این دستگاه می‌توانید میوه، سبزیجات و گوشت را به روند طبیعی خشک کنید.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید سایت خانه داری خانه داری و تزئیناتخانه داری وخلاقیتخانه داری و آشپزیخانه داری در هتلخانه داری هتل کاروفناوری کَلالهکاربران ارجمند، سلام و عرض ادب خداوند را شاکریم که براساس سند تحوّل بنیادین آموزش و دنیای کودکانه ، سرگرمی کودکچند ایده خاص برای نگه داری از بچه ها آکاایران چند ایده خاص برای نگه داری از بچه ها رویای یک معلم انتخاب موضوع برای طرح جابربن …انتخابموضوعبرایطبیعت و دنیای پیرامون یک لیست بزرگ از موضوعات در اختیارتان قرار داده است فقط کافی فان و سرگرمی فان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران دبستان دخترانه شاهد شهرستان زرند جشنواره علمی …بسم الله الرحمن الرحیم جشنواره علمی جابر بن حیان پروژه های علمی دانش آموزان دوره سفر تصویری به ترکیه با توضبح ترکیهاین شهر بقدر بزرگ که تا بحال کسی پیدا نشده که بگه تمام این شهر زیر پا گذاشتم و یا بلدم مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک …راست می گفتند که کک به تنور و مورچه خاک بر سر از روزی که هرستِ پلاسکو در سکوت پس از اخبار،اخبار گوناگون،اخبار جالب،اخبار جدید،دانستنی …اخبار جالبجالب انگیزمطالب جالب عکس جالبرکورد گینس اخباردانستنی های جالباخبار کاروفناوری کَلاله دانلود انیمیشن پت و مت قسمت بیست و ششم همکاران و دوستان گرامی در صورت تمایل می کاروفناوری کَلاله کاربران ارجمند، سلام و عرض ادب خداوند را شاکریم که براساس سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش و آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید سایت خانه داری، آکا خانه داری و تزئیناتخانه داری وخلاقیتخانه داری و آشپزیخانه داری در هتلخانه داری هتلخانه رویای یک معلم انتخاب موضوع برای طرح جابربن حیان انتخابموضوع طبیعت و دنیای پیرامون یک لیست بزرگ از موضوعات در اختیارتان قرار داده است فقط کافی است فکر دبستان دخترانه شاهد شهرستان زرند جشنواره علمی جابر بن حیان شب قدر رجب زاد روز حماسه و مهرورزی فرخنده میلاد مولود كعبه مولی الموحدین حضرت علی علیه دنیای کودکانه ، سرگرمی کودک سرگرمی کودکانسرگرمی کودکان در خانهسرگرمی کودکانهسرگرمی کودکسرگرمی کودکانبازیسرگرمی فان و سرگرمی برچسب ها دانلود کارتون جدید ملکه برفی آتش و یخ بادوبله فارسی دانلودبهترین سفر تصویری به ترکیه با توضبح ترکیه این شهر بقدر بزرگ که تا بحال کسی پیدا نشده که بگه تمام این شهر زیر پا گذاشتم و یا بلدم، حتی مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک زندگی اخبار روز، اخبار ورزشی، سبک زندگی، چهره ها، گردشگری، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر اخبار،اخبار گوناگون،اخبار جالب،اخبار جدید،دانستنی های جالب اخبار جالبجالب انگیزمطالب جالب عکس جالبرکورد گینس اخباردانستنی های جالباخبار گوناگون کاروفناوری کَلاله کاربران ارجمند، سلام و عرض ادب خداوند را شاکریم که براساس سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش و

مطلب دستگاه میوه خشک کن خورشیدی بزرگ و چند طبقه بسازید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دستگاه میوه خشک کن خورشیدی بزرگ و چند طبقه بسازید
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%db%8c%d9%88%d9%87-%d8%ae%d8%b4%da%a9-%da%a9%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%b4%db%8c%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af-%d9%88-%da%86%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%a8/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 04:59 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


مطالب اینترنتی
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :